Фогель Зігмунд

Фогель Зігмунд

15 червня 1764 - народився Фогель Зігмунд (Zygmunt Vogel) у Волчині (нині Каменецький район Білорусії).
Майбутній живописець, художник і педагог народився у сім'ї кухмістра князя Михайла Чарторийського, великого канцлера литовського і жив при дворі як сирота, що втратив батька. Князь подбав про долю сироти. Він допомагав матері у його навчанні, надав помешкання у Варшаві у своїх маєтностях вулиці Солєц, а потім був його протеже перед численною ріднею. Науки, які він вивчав, мали зробити з нього архітектора чи будівельника, але нічого з того не вийшло.
1880 - завдяки заступництву Станіслава Костки Потоцького був прийнятий до малярні королівської у королівському замку у Варшаві, де він познайомився з роботами Бернардо Белотто, званого Каналетто. Ось тоді "Пташок" захопився міськими пейзажами та зображенням архітектури. Він почав копіювати твори Каналетто, які замовляв у нього Міхал Єржи Мнішек, великий маршалок коронний, а потім почав писати власні пейзажі Варшави. Його улюбленими були акварель, туш та олівець.
1787 - їде за завданням короля робити замальовки та збирати відомості про історичні місця, звідки привіз альбом із 63 акварелей і малюнків. У наступні роки і багато подорожував по всій країні, малюючи види різних замків, міст і маєтків, але збереглося з них обмаль. Серед збережених особливо цінними для українців є малюнки з Осторога та Почаєва.
1808 - 1826 - жив у палаці Красіньскіх на Краківському передмісті Варшави поряд з Варшавським університетом та Академією красних мистецтв.
Після зречення короля і його переїзду у Санкт-Петербург, Фогель почав шукати іншої роботи. Він був вчителем у Варшавському ліцеї.
1817 - здобув кафедру перспективи у Відділі образотворчих мистецтв нещодавно відкритого Варшавського університету.
20 квітня 1826 - помер у Варшаві

Острог.

Вигляд на Остріг. 1796. Aкварель. 33,9 x 52,3 cm. Музей Народовий, Варшава.

Почаїв.

Вигляд Почаєва від вїзду Ледоховського. 1791. Aкварель. 29,8 x 46,7 cm. Музей Народовий, Варшава.

Почаїв.

Вигляд Почаєва від вїзду з Вишнівця. 1791. Акварель. 29,7 x 47,7 cm. Музей Народовий, Варшава