Миць Юрій

Миць Юрій

1908 - народився Миць Юрій Никифорович. Мати Дарія Людвиківна, батько Никифор Максимович Миць.
Сестра Зінаїда Никифорна Миць була дружиною Павла Певного (1988 - 1957) їх син Богдан Певний (1931 - 2002). Петро Певний заснував у Луцьку український театр.
1928 - 1956 - Миць Юрій головний художник театру.
1954 - член товариства художників у Луцьку.
- художній директор Товариства Просвіта у Луцьку.
- член варшавського українського мистецького гуртка «Спокій», учасник виставок.
1933 - воєвода Юзевський розпочав проти "Просвіти" заходи, у результаті чого число її відділів зменшилось у Волинському воєводстві з 478 в 1928 р. до семи в 1935 р. Воєвода замінюв відділення "Просвіти" на організовані під його патронатом місцеві орга­нізації "Просвітянська хата"
1940 - их рр. художник підтримував контакти з Нілом Хасевичем.
1950 11.10 - член Луцького обласного товариства художників

Ярослав Юрійович Миць. Хто будував Луцьк. Спогади про архітекторів. Святослав Сухоставець. Хроніки Любарта

Ярослав Юрійович Миць (1935 - 1978), луцький архітектор. Народився у Луцьку. Закінчив архітектурне відділення Львівського політехнічного інституту. Головний архітектор Луцька у 1960-х роках. Відомі його проекти: добудова школи №1 та Братської церкви.

«Коли Ярослав Юрійович Миць був головним архітектором Луцька, дуже часто заходив до нас додому... Я думаю, що його тихенько прибрав КДБ. Він був у нас три рази , згадували з мамою спільних знайомих, розмовляли польською, українською, німецькою мовами, співали пісні. Пам'ятаю, я вперше почув «Ще не вмерла України», « Жінка моя ляшечка» та інші. Ярослав Юрійович розповідав, як молодий підрозділ УПА давав клятву народу України у церкві на вулиці Володимирській. Це на нього сильно вплинуло. Пам'ятаю, що приїжджала до нас делегація з Донецька, чомусь усі російськомовні, а Ярослав розмовляв тільки українською. Молода архітекторка спитала мене: «Що він, націоналіст?» Я був у шоці від її питання. Я розумів, що КДБ пасе усю інтелігенцію міста: художників, артистів, письменників, поетів, архітекторів. Видно Ярослав передбачав свою смерть, про що, при нашій зустрічі і запитанні, чому він до нас не ходить у гості, він відповів, що місцеві партійці кожний тиждень виривають його на килимок. При ньому перебудували дитячу спортивну школу з дерев'яного бараку в сучасну супер-споруду. Він був самий талановитий архітектор з передмістя Луцька. Ярослав і моя мама при розмові підтвердили, що під час відходу Червоної Армії з Луцька з підвальних вікон будинків (тепер обласна прокуратура та будинок міліції) текла кров розстріляних людей. Камери були забиті людьми. Нікого не відпустили. НКВС при « перших советах» знаходилось у цій підкові навколо Троїцького собору. Так, що у підвалах цього будинку багато цікавого. У радянські часи усі підвали замурували. Залишився вільний доступ тільки до витверезника (згодом там знаходився пивний бар). Ярослав багато розповідав про Старий Луцьк».

https://www.hroniky.com/articles/view/401-khto-buduvav-lutsk-spohady-pro-arkhitektoriv

Ескізи, графіка

Фото