Перебийніс Василь

Малі Пузирики - Лондон

Перебийніс Василь

1896 01.01 - Василь Перебийніс народився в с. Малі Пузирки, Заславського повіту, Волинської губернії, Російської імперії.
1910 - брав уроки в художника Г. С. Крушевського в Почаєві.
1913 - 15 - навчався в Київській художній школі у Н. А. Прахова, Г. К. Дядченко, Ф. С. Красицького і Ф. Г. Кричевського.
1915 - поступив в ІАХ, але незабаром був мобілізований в армію і пішов на фронт.
1918 - навчався в Українській АХ в Києві у Ф. Г. Кричевського. Разом з А. Петрицьким розписав інтер'єри театру «Гротеск», оформляв постановки в «Молодому театрі» і київському Народному домі. Брав участь у виставці «індивідуалісти» в Олександрівському музеї (1917) і Виставці мистецтв Правобережної України в залах Університету св. Володимира в Києві (1918).
1918 - пішов в армію Української Народної Республіки (армія С. Петлюри); в 1921 з її частинами емігрував до Польщі.
1921 - 27 навчався у Краківській АМ у проф. Вайса. У роки навчання виконував декорації для театру і кінематографу, писав афіші, розробляв ескізи електричної реклами, створив за приватним замовленням копії вітражів С. Виспянського в костелі Францисканців. Після закінчення курсу отримав право на стажування в Паризькому відділенні Краківської АМ у проф. Панкевича. Здійснив поїздку по Європі (Чехословаччина, Австрія, Королівство СХС, Італія, Монако, Франція).
1928 - переїхав в Париж. Отримав дворічний контракт з П. де Монтеньяка, власником галереї Atelier Francais (пізніше - de Paris). Провів персональні виставки в галереях de Paris, Zak, Marselle, виставлявся в салонах: Осінньому (1928, 1935) , Незалежних (1930 - 1932) і Тюїльрі . Входив в Паризьку групу українських художників , співпрацював з В. Полісадовим при створенні Асоціації українських художників в Парижі і з Асоціацією незалежних українських митців (АНУМ) у Львові. Учасник групових виставок: Руської групи в галереях Zak (1930), Української групи (галерея SUdio 28,1930), в галереї V. Girchman (квітень 1931), 1 -й виставки АНУМ у Львові (1931), паризької групи українських художників у Парижі та Львові (1932 - 1933). У 1937 велика персоналная виставка пройшла в Українському національному музеї у Львові.
Писав портрети (в тому числі діячів російської та української еміграції), пейзажі і натюрморти. Декорував інтер'єри багатьох вілл, розписував фасади магазинів і кінотеатрів, оформляв театральні постановки, концертні номери та виставки, працював для кінематографа. Виконав фрески в сучасному стилі для церкви на Boulevard de l'Hopital. Оформив зал української преси і написав монументальну карту України для українського павільйону Міжнародної виставки в Парижі (1937). Створив проект монумента, котрий прославляє сільська праця, для Ар'єж, поблизу Тулона (встановлений в 1941).
1945 - 46 - жив у Ганновері (Німеччина). Організував приватну школу декоративно-прикладного мистецтва і викладав малювання в Українській гімназії ім. Олеся. Пізніше оселився в Лондоні. Брав участь у виставці портретів «Паризька школа» в Лондонській Національній бібліотеці.
1961 13.11 - помер в Лондоні