Богородиця

ІІ Міжнародний пленер іконопису. Новиця 2010

26 листопада 2010 року

Комісари:
  • проф. Роман Василик
  • д-р Богуслав Андрес

Вже вкотре у вересні в м. Новіца відбувся практичний семінар для іконописців, котрі продовжують традицію церковного мистецтва. У цьому році у ньому взяли участь 20 осіб, пов'язаних із Львівською Національною Академією Мистецтв та варшавськими студіями „Дорога Ікони" та „Інститут Християнського Сходу".

Організовуючи семінар, ми передусім хотіли наблизити маловідоме, але живе та захоп-лююче східне мистецтво іконопису. Водночас, ми хотіли представити сучасних митців, котрі творять на релігійну тематику. Саме тому проект виявився надзвичайною двотижневого екскурсією вглибину традиції та медитації. Це можна було здійснити завдяки капеланам, комісарам та учасникам і гостям конференції „Ікона Богородиці - образ жінки".

18 вересня 2010 р. (субота) в Реколекційному осередку Братства Греко-католицької Молоді відбулася зустріч на тему іконографії Богоматері - „Ікона Богородиці - образ жін-ки".

- молитва: Акафіст до Богородиці

- о. Міхал Яноха: „Жіночість і трансценденція у іконі"

- Мірослав Крук: „Ікона собору Богородиці - Матері Української Церкви у художній іконографічній програмі української каплиці в костелі Божого Милосердя на Лагєвніках".

- дискусія, ведучий о. Яцек Врубель

Матеріальними плодами практичного семінару є як ікони, так і тексти доповідей. Представлені роботи свідчать про високий ступить володіння технікою, нові мистецькі натхнення та глибоку молитовну зосередженість; натомість у пам'яті тих, котрі перебували під час семінару, залишиться враження від участі у правдивій спільноті наповненій молитвою, контемпляцією та взаємною відкритістю митців, котрі на творять на славу Божу. Цьогорічна зустріч показала, що ікона живе, розвивається, шукає нових форм комунікації", щоби достукатися до серця сучасної людини із Благою Вістю

Роботи, виконані під час практичного семінару, було представлено в м. Криніца Здруй (24 вересня - 15 жовтня) у Вілла Романувка, у м. Нови Сонч в рамках Тижня Християнської Культури, у Перемишлі (21 - 31 жовтня) в архікафедральному храмі Греко-католицької Церкви. Наступні виставки заплановані у Львові (5 - 25 листопада) в Етнографічному музеї та у Варшаві (17 грудня - 5 січня) в головному офісі Товариства „Спільнота Польська".

Практичний семінар зорганізовано завдяки фінансовій підтримці Маршалка Малопольського воєводства, котрий у рамках програми „Культура без кордонів" запевнив нашому проектові патронаж, а також Бюро Католицької Інформації та Європейської Ініціативи (ОСІРЕ) та підприємства АкzоNоbеІ