Від Горині до Случа

Групова виставка. м. Рівне, м. Дубно

28 січня 2011 року

Виставка малярства рівненських художників «Від Горині до Случа» в «Галереї мистецтв» ВОНСХУ

Представлена виставка надає можливість ознайомитися з творчим доробком рівненських мистців: Олександра Бобришева, Віктора Гвоздинського, Олександра Самчука, Володимира Стасюка, Анатолія Казмірука, Івана Жилки. Це – самодостатні художники які утвердили себе в мистецтві. Творчий шлях і доробок у кожного різний, але вагомий. Усі автори є учасниками багатьох всеукраїнських і зарубіжних виставок, мають по кілька персональних виставок. Їх твори тяжіють до глибокого аналізу життєвих явищ. Переважно це реалістично намальовані пейзажі, портрети і натюрморти, які характеризують сьогодення художнього процесу на Рівенщині.

Подивимося на них зблизька. Скажімо світ предметів в творах Івана Жилки – своєрідний осмисленого глибокого проникнення в емоційно-образне трактування життя. Детально опрацьовані полотна не втрачають свого цілісного сприйняття. Твори цього автора залучають глядача до осмислення вивірених композицій, які сприймаються як певні новели з життя. Серед представлених творів можна відмітити «На Різдво», «Осінні промені сонця», «Натюрморт з чайкою».

Вдумливе проникнення в навколишній світ з тонким поєднанням кольорів характерне для творчості Олександра Самчука. Небагатослівні, вивірені композиції з глибоким ліризмом (пейзаж «Засніжений сад»), налаштовують на філософські роздуми про сенс життя («Годинник», «Натюрморт з гасовою лампою»).

Олександр Бобришев – у майстерно виконаних акварелях втілює мерехтливу образність та поетичність. Неповторність досягається автором з допомогою вільного володіння технікою акварелі, що надає творам поетичності, прозорості, ліричності. Понад усю складність виконання акварельних робіт, твори О. Бобришева справляють відчуття легкості і завершеності. Цьому підтвердження «Володіння снігової королеви», «Тихо»,»Падає сніг», «Повернення в рідний край»

Акварельною візиткою Рівненщини можна назвати ще одного майстра – Анатолія Казмірука, більшість творів якого написані а-ля прімо – експресивно, колоритно. Художник майстерно володіє не тільки технікою акварелі, а й композиційною побудовою твору, що сприяє з’яві емоційних переживань, вихованню у глядача мистецької культури, любові до рідного краю. Безпосереднє відчуття від побаченого відтворено в роботах «Старі верби», «Пролив в Босфор», «Після грози».

Віктор Гвоздинський знаходить у звичайному краєвиді власний потаємний світ, чаруючи неповторністю та індивідуалізмом. Його вроджена властивість мислити категоріями пленерності знаходить відповідну фактуру живопису. Натюрморт в творчості художника – це світле сприйняття світу, що відображається в легкому сріблястому колориті, цікавій композиційній побудові. («Українська кераміка», «Урочистий»). Пейзажі поліського краю, Карпат прокладають місток між автором і глядачем, вводять у світ емоційних переживань («Долинами і луками», «Тече Черемош», «Зима стрічається з весною»).

Володимир Стасюк – скульптор. Його твори вирізняються характерною образною мовою, довершеністю. Це станкові авторські роботи в бронзі («Юрій-змієборець», «Вертикаль свідомості», «Князівна». Монументальні роботи, над якими автор працював останнім часом, дивовижні – пам’ятник Соломії Крушельницькій в Тернополі, пам’ятний знак Божої Матері в м. Рівне стали своєрідними візитівками цих міст.

Виставка «Від Горині до Случа» – це один з багатьох творчих проектів, які зорганізувала Волинська організація Національної спілки художників України. Цю мистецьку подію варто віднести до мистецького проекту «Велика Волинь»

Голова правління Волинської організації НСХУ Марчук В